Oslo Sentrum
22.-25. september

Oslo Sentrum
22.-25. september

Festivalprogram:

Oslo Sentrum

22. – 25. september

Fullstendig program for Oslo Byfestival 2022 er klart!

Torsdag

Oslo Bar Street – Stortorvet
15:00
 – Dørene åpner
21:00 
– DJ Set med Andre Bravo
01:00 
– Dørene stenger

Eldorado Esport
15:00
 – Gratis gaming
22:00 
– Dørene stenger

Stand Up – Dattera til Hagen
18:00 –
 Dag Sørås, Jonna Støme og Frida Homlung
20:00 – Hani Hussein, Kim Hafskjær og Hallvard Dyrnes

Fredag

Matstreif – Youngstorget

11:00 – Åpning ved byråd Hanna Marcussen
14:00 – Statsråd Sandra Borch deler ut Spesialitets-merker
14:15 – Duell mellom bonden og kokken
14:30 –  Bondelagskokken deler ut smaksprøver på retter med tradisjonsoster
17:00 – Matløypa er åpen
18:00 – Møt bonden og kokken bak Matløypa
19:00 – Stenger

Mat*Larm
Hele dagen –
 Matløyper i Oslo Sentrum

Vennebyen i Spikersuppa
16:00 – 
Møt gjengen fra Vennebyen
17:00 – 
Sceneshow med Vennebyen
18:00 –
 Møt gjengen fra Vennebyen

Oslo Bar Street – Stortorvet
15.00 – Dørene åpner
19.00 – Musikkbingo. Vinn en playstation 5 m/Kris Andre!
21.00 – DJ Set – Jaytee
22.30 – KØDE LIVE performance 

3KT – Aker Brygge
16:00 – 
POPJOY: Dj Anine Stang / Dj Smith / Dj Pizza$lut / Dj Seaweed Girls

Stand Up – Dattera til Hagen
18:00 – 
Henrik Fladseth, Ahmed Mamow og Sofie Frøysaa
20:00 – Martha Leivestad, Jørgen Evensen og Joachim Skage

Vandringer i Oslo
19:00 – Spøkelsesvandring – Christiania Torv

Eldorado Esport
12:00
 – Gratis gaming
23:00 
– Dørene stenger

Lørdag

Norges største markedsdag!
Hele dagen
 – Salgsboder og tilbud i alle handlegater i Oslo Sentrum 

Matstreif – Youngstorget

10:00 – Åpner
11:00 – Festivaltrubaduren spiller
11:00 –  Barneaktiviteter
12:00 – Bondelagskokken deler ut smaksprøver på retter med tradisjonsoster
13:00 – Mestermøte mellom bonden og kokken
14:00 – Matløypa er åpen
18:00 – Stenger

Mat*Larm
Hele dagen –
 Matløyper i Oslo Sentrum

NRK Superbussen og Meny i Spikersuppa
10:00 – Sunnspirasjon med Meny
11:00 – 
Sceneshow med NRK Super
14:00 – 
Sceneshow med NRK Super
15:00 –
 Sceneshow med NRK Super

Oslo Bar Street – Stortorvet
13:00
 – Dørene åpner 
13:15 – Kampen Janitsjarorkester 
15:00 – DJ set med Lukas Aasbø
19:00 – Musikkbingo. Vinn en playstation 5 m/ Kris Andre!
21:00 – DJ set med Kennyking 

3KT – Aker Brygge
13:00 – 
Hip Hop Jam (fri alder) – Breakdance battle, live airbrushing og DJ Herkules
19:30 – Hip Hop Jam (18 år+) – Konsert med Tommy Tee, Warlocks, Don Martin, TP All Stars, Son of Light

Nabolagsfest på Vikaterrassen
10:00 – Vintage klessalg med vin og pizza på Juret
13:00 – Livemusikk: Jazz
18:00 – Festivalkino: Top Gun – Maverick

Vandringer i Oslo
15:00 – Berus Eder – Vandring gjennom drikkehistorien i Oslo
19:00 – Spøkelsesvandring – Christiania Torv

Litteraturhuset
13:00 – Foredrag om magi med Flinkini!

Eldorado Esport
12:00
 – Gratis gaming
23:00 
– Dørene stenger

Søndag

Paw Patrol i Spikersuppa
14:00 – 
Sceneshow med Paw Patrol
15:00 – 
Møt Chase og Marshall
16:00 – 
Møt Chase og Marshall

Litteraturhuset
13:00 – Saklig søndag om debattkultur og ytringsrom med Frank Rossavik

Festivalkino – Vika Kino
17:30 – Festivalkino: Elvis

Eldorado Esport
12:00
 – Gratis gaming
23:00 
– Dørene stenger

Program